Žuvys irgi verkia. Štai dėl ko vandenynas sūrus.

Kažkada dirbau gyvūnų parduotuvėje. Joje buvo akvariumų, nes buvo prekiaujama akvariuminėmis žuvimis. Keli akvariumai buvo jūriniai, ir viename jų gyveno jūrų arkliukai. Jūrų arkliukas yra žuvis. Gal ji atrodo ir kiek kitaip, nei kitos žuvys, bet biologiškai tai – viena iš žuvų rūšių.

Akvariume vandens cirkuliacijai ir valymui būna įrengiamos pompos – viename gale vandenį įtraukia, jis perfiltruojamas ir kitur išleidžiamas atgal į akvariumą. Tų pompų traukimas – gana stiprus. Kartą vasarą buvo dideli karščiai ir akvariumuose greit nugaruodavo vanduo. Nugaravus vandeniui, viena iš pompų pradėjo traukti vandenį stipriau. Tiksliai jau neatsimenu, kodėl, tai buvo prieš keliolika metų.

Stipriai betraukdama pompa netyčia įtraukė jūrų arkliuką. Visas įtrauktas nebuvo, tik galva.Atėję po nakties į parduotuvę tą arkliuką radom jau negyvą.

Bet kas nustebino, tai kitas jūrų arkliukas. Jis buvo savo riesta uodega užsikabinęs už įtrauktojo arkliuko uodegos ir bandė jį išgelbėti – ištraukti iš pompos. Žinoma nesėkmingai, nes pompa traukė per stipriai. Bet tai parodo, kiek vis dėl to supranta ir jaučia ši maža žuvelė. Ji gelbėjo savo draugą ar draugę, nors ir pati rizikavo būti įtraukta į pompą. Tai įrodymas, kad ir žuvys gali stengtis dėl kitų, jos irgi jaučia draugystę, solidarumą, prisirišimą. Jos gaili ir gedi savo draugų, stengiasi jiems padėti.

Šis nutikimas privertė mane susimąstyti ir tada, ir kartais, kai prisimenu jį. Dažnai žuvys žmonėms atrodo nieko nejaučiantys padarai. Taip turbūt yra todėl, kad jos nuo mūsų skiriasi ir neturi balso, neturi kitų būdų reikšti emocijoms. O tokie nutikimai parodo, kad jos jaučia daug daugiau, nei mums atrodo.

Taigi, siūlau pagalvot apie tai prieš perkant leisgyvį karpį parduotuvėje. Ar prieš valgant žuvies kepsnį. Ar sakant “žuvis gi vegetariška, juk žuvims neskauda“. Pasirodo, skauda. Ir, pasirodo, žuvims skauda ir širdį.

Paveikslėlis

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s