Mano požiūris į ekologiją

Kartais manęs paklausia “kokia tu žalioji, jei naudoji ne augalinį šampūną“. Iš tikro kartais tokie klausimai išmuša iš vėžių, nustebina, kartais netgi tiek, kad neturiu ką tuo metu atsakyti.

Svarbiausia, ką noriu pabrėžti, tai kad aš ekologiją, žalumą suprantu ne kaip ekologijos vartojimą, o kaip gamtos tausojimą. Kai kurie perka ekologiškus maisto produktus, nes tiki, kad jie sveikesni. Taip pat buitinę chemiją, kosmetiką, kartais ir rūbus perka ekologiškus, nes tiki, kad jie mažiau kenks, turės mažiau pašalinių poveikių, mažiau alergizuos.

Tokį požiūrį vadinu ekologijos vartojimu – kai žmonėms nerūpi gamta, nerūpi žemė, jos ištekliai, žmonės, gaminantys jiems jų daiktus, jiems rūpi tik patiems gauti kuo švaresnį, “ekologišką“ produktą.

Tikras žalumas yra visai ne tai. Tikras žalumas yra tada, kai rūpinamasi pačia gamta, o ne savimi. Kai indų ploviklį ar skalbimo miltelius renkiesi tokius, kurie, išleisti į aplinką po skalbimo neskatins dumblių žėlimo taip kenkdami augalijai ir gyvūnijai ar kitaip nenuodys aplinkos, o ne tuos, pavyzdžiui, kurie yra mažiau alergizuojantys. Aišku, galima ieškoti ir tokių, kur šios savybės. Taip pat, bent jau aš žiūriu, kad būtų mažiau palmių aliejaus, nes tam, kad būtų galima jo kuo daugiau pagaminti, kertami miškai. Renkantis maisto produktus, renkiesi ne tuos, kurie galbūt turi savyje mažiau teršalų, bet tuos, kuriuos auginant buvo mažiau užteršta dirva ir aplinka.

Žalumas nėra tai, ką perkam. Žalumas yra tai, ko neperkam. Kai drabužius perkam ne naujus, o dėvėtus, kurie kitaip būtų išmesti, mes elgiamės ekologiškai. Kai naudojam medžiaginius maišelius, kuriuos galima naudoti daug kartų, elgiamės ekologiškai. Kai važiuojam dviračiu, o ne automobiliu, elgiamės ekologiškai. Kai išjungiam nereikalingą šviesą, ar taupom vandenį, elgiamės ekologiškai. Kai ant palangės grietinės indelyje auginam baziliką, taip panaudodami antrą ar kažkelintą kartą tai, ką būtume išmetę ir sumažinam poreikį pakuotėms, kuriose kitais atvejais pirktume tuos bazilikus, taip pat sumažinam poreikį jų transportavimui, elgiamės ekologiškai.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s