Demiseksualė demiromantikė

Neseniai užtikau terminą “demiseksualus“. Taigi, kaip ir galima tikėtis, pasidomėjau, ką jis reiškia.

Gal jau esat girdėję, kad kai kurie žmonės yra aseksualai. Jie visai nejaučia seksualinio potraukio. Bet tokių nedaug.

Dar yra žmonių, kurie seksualinį potraukį pajaučia mažiau kam, negu dauguma žmonių. Vieni iš tokių žmonių yra demiseksualai. Taigi, kaip tas demiseksualumas pasireiškia?

Pagooglinau ir radau šiek tiek info, pvz. čia: http://www.asexuality.org/wiki/index.php?title=Demisexual  ir kitur.

Trupiausiai kalbant, tai demiseksualui kitas žmogus gali būti seksualus tik tokiu atveju, jei demiseksualus asmuo jaus emocinį ryšį su juo.

Bet iš šio trumpo paaiškinimo iki galo taip nieko ir neaišku 🙂

Plačiau tai aiškinama šitaip: yra taip vadinamas pirminis seksualinis potraukis, kai kitame žmoguje seksualiai traukia tai, ką galima pamatyti iš karto, būtent išvaizda – gražus veidas, raumeningas kūnas, šypsena, plaukai, figūra. Antrinis seksualinis potraukis yra kai kitą daro tau seksualiu jo vidinės savybės, asmenybės bruožai, kuriais žaviesi, taip pat vertybės, požiūriai, kurie sutampa su tavo. O jų greitai nepažinsi, todėl praeina kažkiek laiko, kol demiseksualui kitas žmogus pradeda atrodyti seksualiai patraukliu. Aišku, jeigu pradeda. Todėl demiseksualams dažnai svarbu pirmiausiai tapti su kitu žmogumi draugais, tik tada jie gali pajausti seksualinį potraukį. Žinoma, gali būti ir tokių atvejų, kai tai įvyksta greitai, pavyzdžiui, jei jau pačiam pirmam pokalbyje po susipažinimo žmonės kalba kokia nors tema, kuri demiseksualui yra vertybiškai ar emociškai svarbi ir jis greitai pajaučia emocinį ryšį pašnekovui. Taip pat tokie dalykai, kaip apsirengimo stilius, užrašai ant marškinėlių, klausoma muzika, pasirinkta transporto priemonė ar panašūs dalykai gali išduoti tam tikrus dalykus apie kito žmogaus vidines savybes, kurios demiseksualui gali pasirodyti seksualiomis.

Beje, kai jau demiseksualui kitas žmogus tampa seksualiu pagal antrinius seksualinius požymius, tada ta konkrečiam žmoguje jam patrauklūs ir pirminiai bruožai.

Demiseksualumas netgi gali nevienodai stipriai pasireikšti, bet pagrindinis jo požymis yra būtent tai, kad demiseksualas nepajus seksualinio pottraukio, nepažinęs žmogaus artimiau. O kiek artimiau, tai irgi gali skirtis. Bet kiek radau, kai žmonės klausia, ar jie demiseksualai ar ne, tai dažniausias atsakymas dažniausiai toks: jei pats taip manai, tai greičiausiai taip ir yra (matyt todėl, kad kitaip toks klausimas nekiltų).

Taigi, čia buvo apie seksualumą, o dabar – apie meilę. Kalbant apie meilę, naudojamas terminas demiromantikas, kas reiškia, kad visi dalykai, kuriuos rašiau apie seksualumą, taikomi meilei, ar susižavėjimui. Tai reiškia, kad demiromantikas pajus romantinius jausmus – meilę, susižavėjimą tik žmogui, su kuriuo užsimegs kažkoks emocinis ryšys, draugystė, kurio asmenybės savybės jam bus patrauklios ir kad jis negali įsimylėti ar susižavėti vien pagal išvaizdą.

Tas pats žmogus nebūtinai bus ir demiseksualas ir demiromantikas, t.y. gal jaus pirminį seksualinį potraukį, bet tik antrinį romantinį ir atvirkščiai.

Beje, rašo, kad tai yra ne apsisprendimas, o orientacija, t.y., kad demiseksualai ne nusprendžia jausti tik antrinį seksualinį potraukį, bet jie negali jo pajausti pirminio, t. y.  pagal išvaizdą.

Kaip radau internete, demiseksualų nėra daug. Nors, gal tiesiog niekas netyrė.

Taigi, surašiau teoriją. Dabar – šiek tiek praktikos. Perskaičius aprašymą pagalvojau, kad tai man tinka, kad esu demiseksualė demiromantikė. Man vyrai niekada  nebuvo seksualūs vien dėl išvaizdos. Net ir gražūs vyrai man nebūdavo seksualiai patrauklūs, kol jų nepažindavau ir jie man nepatikdavo kaip asmenybės. Atrodydavo – kaip gali būti seksualus kažkas, kas yra šaltas ir svetimas, nors ir gražus. Niekada nesupratau merginų, kurios nusikabinėdavo sienas žurnalų iškarpomis su gražių, jaunų vaikinų nuotraukomis. Jau nuo pirmųjų susižavėjimų buvo taip, kad kažką pajausdavau būtent tiems, į kuriuos žiūrėjau kaip į savo draugus (tai negaliojo brolio draugams, beje).  Yra vyrų, kuriuos pažįstu gana seniai, kad ir kelis metus, ir kurie man neatrodydavo seksualūs ar romantiškai patrauklūs, bet po kokių nors pokalbių, kai atsiskleidžia kokie nors jų požiūriai, vertybės, kurie sutampa su manosiomis ar kažkaip man imponuoja, jie gali pasidaryti man seksualūs.

Ir dabar suprantu, kodėl niekada nebuvau pajutus tokio dalyko, kaip meilė iš pirmo žvilgsnio 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s