Greenpeace aktyvistai įsilaužė į dvi Švedijos atomines jėgaines

Antradienį 70 Greepeace aktyvistų įsibrovė į dviejų Švedijos atomines elektrines, norėdami parodyti jų saugumo trūkumus.

Jiems pavyko visą naktį išvengti apsaugos, ir jie buvo aptikti tik kai Švedijos Greenpeace padalinys paskambino žiniasklaidai ir pranešė apie savo buvimą jėgainėse. Du aktyvistai, įsibrovę į jėgainę taip ir nebuvo rasti apsaugos, o po 38 valandų buvimo joje, pasidavė patys.
Nepaisant to, Vattenfall operatorius vakar sakė, kad “Saugumo užtikrinimas veikė taip, kaip ir turėjo”.

Štai ką rašo vienas iš aktyvistų, buvusių ten per visą naktį, Lauri Myllyvirta:
“Praleidau naktį ant Švedijos atominės jėgainės stogo. Daugiau nei 24 val. Ir išėjau iš ten vien todėl, kad mes patys nusprendėm pranešti apie savo buvimą čia. Tai parodo, kaip lengva pasiekti gyvybiškas sistemas, kurios tiekia reaktoriui aušinimą
Neseniai išleista ES ataskaita apie Švedijos branduolinių jėgainių patikrinimus rašo, kad elektros energijos tiekimo reaktoriams nutrūkimas kai kuriuose iš jų sukeltų branduolinę nelaimę per mažiau nei valandą
Dalyvavau šioje demonstracijoje tam, kad atkreipčiau dėmesį į tai, kaip mažai branduolinės energetikos kompanijos rūpinasi žmonių sveikata ir saugumu, ir kaip prastai jų reaktoriai apsaugoti nuo nelaimių.
Neseniai atskleistos saugumo spragos yra neleistinos ir smarkiai neraminančios. Branduoliniai reaktoriai neparuošti aušinimo jūros vandeniu nutrūkimui, dideliems sniego kiekiams ar tokio stiprumo žemės drebėjimams, kokių gali būti Švedijoje.
Atsarginių generatorių ir kelių kitų saugumo sistemų žlugimas Forsmarke 2006 m. buvo patys rimčiausi įvykiai, vos nevirtę didele nelaime nuo 2000 m. iki Fukušimos nelaimės.
Valdžios atstovai bandė kreiptis dėl saugumo pažeidimų daugelį metų, naudodami švelnias priemones: Specialius stebėjimus, ataskaitas, tyrimus, patvirtintus protokolus.
Tačiau akivaizdžios saugumo problemos tesėsi. Paskutinis to įrodymas buvo gaisras Ringhals jėgainėje per skubotą paleidimo procedūrą, bet tai buvo slepiama.
Vienintelis būdas baigti šį žiūrėjimą per pirštus kol dar neatsitiko nelaimė, yra pareikalauti sustabdyti reaktorius bent jau iki tol, kol bus išspręstos rimčiausios iš šių problemų.
Švedijos aplinkosaugos ministras skambino įmonėms, valdančioms jėgaines, E.oN ir Vattenfall dėl Greenpeace akcijos ir viešai pagrąsino, kad atšauks licenziją vykdyti veiklą, jei jie negali sutvarkyti minėtų problemų. Tikiuosi, kad ji pažado laikysis ir išlaisvins Švediją nuo pavojingos, brangios ir nereikalingos atominės elektros energijos.”

Įdomu, ką Švedijos aplinkosaugos ministrė mano dabar, kai sužinojo, kad Greenpeace aktyvistams pavyko išvengti apsaugos dviejose atominėse jėgainėse nei parą nepastebėtiems

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s