Progresiniai mokesčiai, džiunglių įstatymas, senosios lietuvių vertybės

Kaip visa tai susiję? Ogi politiškai. Socialistai ir kiti kairieji nori įvesti progresinius ir kitus socialiai teisingus mokesčius, ir šiaip vystyti socialiai orientuotą politiką.

Liberalai linkę į “laisvosios rinkos“ ekonomiką, t.y. lipimą per kitų galvas, ir grindžia tai tuo, kad atseit visoje gamtoje taip yra, kad Č. Darvinas tai įrodė. Na, jis ne tai įrodė, be to, jo teorija buvo papildyta kitų mokslininkų. Gamtoje yra daug ir darbo kartu pavyzdžių, socialinio bendravimo ir netgi demokratijos. Pavyzdžiai: kanopiniai gyvūnai. Gyvena bandomis, gina vieni kitus, dalijasi surastu maistu ir pan. Taip pat, pavyzdžiui vilkai. Gyvena gaujomis, kartu medžioja. Bebrai – padeda vieni kitiems gindamiesi, statydami namus. Skruzdėlės, bitės – iš viso gyvena kolonijomis ir daug jų dirba visos kolonijos – skruzdėlyno ar avilio labui. Paukščiai – jei plėšrūnas bando išplėšti lizdą, kuriame yra mažų paukščiukų, tai jį gina ne tik tų mažylių tėvai, bet ir aplinkiniai paukščiai. Taip pat paukščiai garsais praneša vieni kitiems apie pavojus, kai kurie – ir apie surastą maistą. Ir čia tik dalis pavyzdžių, jų galima vardinti ir vardinti. Taigi, socializmui gamtoje pagrindą tikrai rastume.

Konservatoriai remiasi tradicinėmis lietuvių vertybėmis, jų išsaugojimų. Problema ta, kad jie nelabai net žino, kokios tos vertybės, tradicijos. O kartais, net jei ir žino, apsimeta, kad nežino. Taigi, kokios senosios lietuvių vertybės? Ogi tokios: feminizmas, demokratija. Senoji lietuvių kultūra – matriarchalinė, moteris joje gerbiama, turi balsą sprendžiant, savo padėtimi visuomenėje lygi su vyru. Tai rodo ir moteriškų dievybių kiekis ir padėtis lietuvių mitologijoje. Sprendimai senovės Lietuvoje buvo priimami tarybose – kaimo, miestelio ar kitos vietovės susirinkimuose. Netgi viena iš Lietuvos vardo teorijų yra ta, kad tos tarybos, susirinkimai vadindavosi “lietai“, o tų lietų visuma ir buvo pavadinta “Lietuva“.

Taigi, socialdemokratija lietuviams kaip ir natūrali. Tik, žinoma, tikra, kur tikrai rūpinamasi žmogumi, o ne tokia, kur slepiantis po jos vardu iš tikro tik kovojama dėl galios ir įtakos sferų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s